Za poklady jižní Anglie a klenoty Londýna

Ve dnech 19. až 24. 6. se skupina 45 studentů GJW vypravila v doprovodu svých tří pedagogů za poznáním do ostrovního království. Zběsilé tempo rušné, kosmopolitní metropole Londýna vyvážila uvolněná atmosféra přímořských letovisek. 

Dva slunečné letní dny pobytu jsme věnovali prohlídce viktoriánských promenád v Eastbourne, Hastings a Brightonu na jihovýchodním pobřeží Anglie se zastávkou u ikonických bílých útesů Seven Sisters a Beachy Head. Vylodění Normanů v roce 1066 u Hastings jsme si připomněli prohlídkou zříceniny místního hradu. Obraz poutavé historie regionu jsme si doplnili návštěvou pašeráckých jeskyní. V Brightonu jsme se nechali unést pestrostí podmořského světa v akváriu Sea Life i exotickým kouzlem bývalé královské rezidence Royal Pavilion. Dny u moře rámovaly 2 dny v Londýně.  

Počátek pobytu se tak odehrál ve znamení pěší procházky centrem hlavního města od Westminsterského paláce za vyzvánění Big Benu k Buckinghamskému paláci, na Piccadilly Circus, Leicester Square, do tržnice Covent Garden, čínské čtvrti a přes Trafalgar Square na vyhlídkové kolo na břehu Temže zvané London Eye. Odtud jsme si vše poznané zrekapitulovali z ptačí perspektivy a ukázali si, která místa navštívíme na závěr.  

Poslední den pobytu jsme zahájili vyhlídkou na město od nultého poledníku na Greenwichi. Z přístavu u čajového klipru Cutty Sark jsme se lodí dopravili k hradu Tower, kde jsme mohli obdivovat královské korunovační klenoty nebo třeba brnění věhlasného krále Jindřicha VIII. Opustit Londýn nepřipadalo v úvahu, dokud jsme na vlastní oči nespatřili památník Velkého požáru Londýna roku 1666 a katedrálu sv. Pavla, nacházející se v blízkosti poměrně nedávno vybudovaného mostu Millennium Bridge. 

Příjemné letní počasí jen podtrhlo typickou atmosféru životem tepajících londýnských ulic a vykouzlilo spokojené úsměvy na dobronzova opálených tvářích čile anglicky konverzujících studentů.

Petra Přibylová

               

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.gjwprostejov.cz/
https://www.gjwprostejov.cz/za-poklady-jizni-anglie-a-klenoty-londyna
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému