Aktuálně

Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2024

Ve dnech 20. 2. a 21. 2. 2024 proběhlo v prostějovském Sportcentru DDM okresní kolo Zeměpisné olympiády. Ve třech různých věkových kategoriích naši školu reprezentovali Lukas Rožek (O6.B), Matěj Hlaváč (O6.B), Jakub Karlíček (O7.A), Filip Juráček (O2.B), Zuzana Sedláčková (O2.B), Alexandra Bartková (O1.A) a Tomáš Felbaba (O1.A).
Naši studenti si i v tvrdé...

Celý text

Tenisový úspěch našeho studenta J. Menšíka v Dauhá

Náš student, tenista Jakub Menšík v Dauhá překvapivě porazil světovou pětku Rusa Andreje Rubljova 6:4, 7:6 a postoupil poprvé na turnaji ATP do semifinále. V semifinále pak porazil o devatenáct let staršího soupeře Gaëla Monfilse z Francie 6:4, 1:6 a 6:3. Ve finále podlehl po boji s Rusem Karenem Chačanovem 6:7 a 4:6. Podrobnosti, semifinále

Celý text

Studenti navštívili novou expozici o J. Wolkerovi

Ve čtvrtek 15. 2. navštívili studenti tříd O2.A, O7.B a 4.A novou expozici věnovanou osobnosti Jiřího Wolkera, která je od tohoto dne přístupná veřejnosti v prostějovském muzeu. Prohlédli si netradičně zpracovanou výstavu a zkusili si i básnění s pomocí umělé inteligence.

 

Celý text

Ve věku 84 let zemřela naše bývalá kolegyně Mgr. Vlasta Vystavělová

V sobotu 10. února 2024 zemřela náhle po krátké nemoci ve věku 84 let naše bývalá kolegyně Mgr. Vlasta Vystavělová. Mgr. Vlasta Vystavělová učila na Gymnáziu Jiřího Wolkera český, ruský a španělský jazyk dlouhých 34 let (1963 – 1997) a za tuto dobu přivedla k úspěšné maturitě stovky studentů, kteří na ni vždy s láskou vzpomínají. Čest její památce.

Celý text

Mediální olympiáda, 2024

Celý text

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce 2024

Moc rádi jsme dne 6. 2. v rámci okresního kola anglické olympiády u nás ve škole přivítali talentované angličtináře v nejstarší kategorii gymnázií. Nově byla letos zařazena kategorie pro bilingvní studenty SŠ+. 

Dny jako tento bývají pro všechny vzácnou příležitostí navázat nové kontakty a možností posdílet novinky a připravované projekty a plány. Ve...

Celý text

Den otevřených dveří, 30. 1. 2024

Den otevřených dveří na GJW se uskuteční v úterý 30. ledna od 13.00 do 17.30 hod.

 průvodce školou

Celý text

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce kat. SŠ a SŠ+, 2024

Dne 26. 1. 2024 proběhlo prezenční formou okresní kolo Olympiády v německém jazyce kategorie SŠ a SŠ+. Naši školu excelentně reprezentovala Adriana Snášelová z 3.A. Obsadila 1. místo a pokračuje do krajského kola.

Celý text

O mistra šachu Klubu GJW 2023/24

Šachový turnaj "O mistra šachu Klubu GJW 2023/2024" je u konce. I letos to bylo nezapomenutelné, famózní a napínavé až do poslední partie. Náš nový mistr šachu dokázal porazit všechny své soupeře a bez zaváhání všechny své soupeře zamatoval.

Všem bych rád poděkoval za skvělou spolupráci, pomoc a hlavně skvělý šach! Příští rok na dalším turnaji.  

 

   Celý text

Subterra cup 2024

Dne 16. 1. se náš florbalový tým zúčastnil SUBTERRA cupu – florbalového turnaje SŠ, úvodní zápas s hejčínským gymnáziem jsme prohráli, a protože se turnaj hrál pavoukovým systémem, zbyl na nás pouze zápas o umístění. V tom jsme nastoupili proti SŠ z Hranic a v napínavém zápase jsme zvítězili po nájezdech. Obsadili jsme tak 6. místo.

Tým: Lakomý, Navrátil,...

Celý text

Vernisáž výstavy fotografií Prostějova za pandemie 11. 1. 2024

Vernisáž výstavy fotografií Prostějova za pandemie proběhne ve čtvrtek 11. 1. 2024 od 17:00 v galerii nad aulou. Všichni zájemci z řad veřejnosti jsou srdečně zváni.
 
 
 

Celý text

Připomenutí 100. výročí úmrtí Jiřího Wolkera

Dne 3. 1. 2024 uplynulo sto let od chvíle, kdy předčasně zemřel básník Jiří Wolker, po kterém je od roku 1949 pojmenována naše škola. Pietního aktu na městském hřbitově se zúčastnili představitelé města a kraje, za naši školu pak představitelé studentské rady, studenti, učitelé a vedení školy.

  

Celý text

Vánoční věda s Harry Potterem

Vánoční vědecká hodina pro studenty prim Věda s Harrym Potterem, kouzelná hodina paní učitelky Terezy Chasákové a dalších kolegů laděná do všech přírodovědných předmětů

Ne všude se můžete setkat se stanovišti jaká se našla v úterý 19. 12. na GJW: Péče o kouzelné tvory, Famfrpál, Lektvary, Kouzelné formule, Starodávné runy, Obrana proti černé magii a...

Celý text

Kristýna Piňosová vybojovala zlatou medaili na juniorském mistrovství světa

Kristýna Piňosová ze septimy A vybojovala zlatou medaili na juniorském mistrovství světa World Sailing v brazilském Búzios.
„Přijeli jsme sem o týden dřív, abychom se aklimatizovali, a myslím, že nám to všem pomohlo. Celý závod jsem se držela na prvních dvou příčkách, vždy jsem jeden den vedla a jeden byla druhá. A nakonec jsem vyhrála, a to je hodně dobrý! Byl to...

Celý text

Ředitelské volno v pátek 22. 12. 2023

Ředitel školy vyhlašuje na pátek 22. 12. 2023 ředitelské volno z důvodu odstavení otopného systému za účelem úprav rozvodů plynu dle doporučení kontrolního orgánu z Inspektorátu práce.

Celý text

Okresní kolo prvních dvou ročníků NG ve florbale

V úterý 12. 12. se primáni a sekundáni zúčastnili okresního kola florbalového turnaje ZŠ. Po prvním prohraném a druhém vyhraném zápase vstupoval náš tým do závěrečného utkání s šancí na postup na finálový turnaj ze druhého místa. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, náš tým držel vedení 2:1 a tedy postupový výsledek. Minutu a půl před koncem jsme bohužel...

Celý text

Ve věku 80 roků zemřel významný absolvent GJW herec a dabér Ladislav Županič

Zastihla nás smutná zpráva o úmrtí absolventa naší školy, herce, dabéra a dlouholetého ředitele Hudebního divadla Karlín. Pan Ladislav Županič na naší škole maturoval v roce 1960 ve třídě PhDr. Jiřiny Eliášové. Vzpomínáme na něj a rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast.

Celý text

Exkurze do Vídně, 6. 12. 2023

Ve středu 6.12. se v brzkých ranních hodinách vydal autobus s 50 studenty německého jazyka a 3 pedagogy na jazykovo-kulturní výpravu do Vídně. Rakousko přivítalo celou výpravu v bílém hávu, který mírně zkomplikoval čas příjezdu, ale vše bylo vynahrazeno bohatým následným programem. Celá skupina se rozdělila na dvě poloviny. První šla na prohlídku Císařské...

Celý text

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.gjwprostejov.cz/
https://www.gjwprostejov.cz/?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=29&stranka=1
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému