Hlavní stránka > Stalo se > Tomáš Ovad stříbrný v Pekingu!

Tomáš Ovad stříbrný v Pekingu!

Na mezinárodní soutěži mladých vědců v Pekingu získal student naší školy Tomáš Ovad stříbrnou medaili v kategorii Biomedical Science. Tomáš byl navíc tak hodný, že vyslyšel naše přání a poslal nám bezprostředně po návratu do ČR několik dojmů a fotografií. S radostí se o ně teď, stejně jako o Tomášův ohromný úspěch, podělíme:

Zdravím po týdnu naplněném fascinujícími zážitky, a to v takovém rozsahu, který moje velká očekávání ještě mnohonásobně předčil. Popsat veškeré své dojmy ani nemůžu, přesto se na dalších řádcích pokusím hlavní body nějak stručně shrnout.

Samotné soutěži byly věnovány první čtyři dny a odehrávaly se v univerzitním kampusu Čínské akademie věd v pekingském Huairou. Stěžejní částí byla posterová konference rozdělená na několik částí, během které jsem měl příležitost o své práci diskutovat s předními světovými odborníky, ale také se zapálenými studenty, ochotnými povídat si nejen o svých projektech, ale prakticky o čemkoli. Dověděl jsem se například o školských systémech v nejrůznějších zemích, hlavně ale načerpal spoustu inspirace do budoucna.

Výsledky pak byly vyhlašovány v jednotlivých kategoriích, vítězné příčky však byly vždy obsazeny větším počtem soutěžících, podobně jako na jiných mezinárodních soutěžích. Naší delegaci se podařilo získat zlatou medaili v kategorii Computer Science za společný projekt dvou studentů z Plzně, mně a mojí pardubické kolegyni medaile stříbrné, v kategorii Biomedical Science.

Doprovodný program zajišťoval celé akci velmi intenzivní průběh. Samotné předávání cen bylo spojeno s velmi radostným ceremoniálem, během kterého se jednotlivé země mohly představit svým kulturním vystoupením. Dále nechyběly ochutnávky znamenité čínské kuchyně, ani výlet na proslulou Velkou čínskou zeď. V posledních dvou dnech jsme měli čas na poznávání okouzlujících památek pekingského centra, včetně světoznámého Zakázaného města nebo Letního paláce.

Rád bych ještě zmínil, že možností pochlubit se výukou čínštiny na střední škole jsem si připadal zcela výjimečný. O nepovinných hodinách na GJW a naší lektorce, slečně Gajdůškové, jsem během týdne vyprávěl nesčetněkrát. Zvláště čínští studenti byli velice nadšení, chválili mi perfektní výslovnost a musel jsem jim slíbit, že ve studiu budu poctivě pokračovat.

Tom Ovad

rozhovor s Tomášem Ovadem

         

 

Aktuální informace

Vzhledem k rekonstrukci elektrických rozvodů na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově bude ve dnech 25. - 30. 7. 2018 zrušen administrativní provoz v kancelářích gymnázia.
Děkujeme za pochopení.

Do sekce Wolkroviny bylo vloženo červnové číslo školního časopisu.

Výdej obědů na GJW bude od úterý do pátku od 11.30 hod. do 13.00 hod.


Organizace výuky během posledního červnového týdne:
- v pondělí a úterý 25. - 26. 6. je zkrácená výuka (klasifikační pedagogická rada)
- ve středu a čtvrtek 27. - 28. 6. jsou sportovní dny (org. Radka Svobodová)
- v pátek 29. 6. budou předána vysvědčení

V záložce VÝUKA/Volitelné předměty/Povinně volitelné byla zveřejněna nabídka volitelných předmětů na školní rok 2018/19.

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
http://www.gjwprostejov.cz/
http://www.gjwprostejov.cz/tomas-ovad-stribrny-v-pekingu
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému