Hlavní stránka > Stalo se > Tomáš Ovad stříbrný v Pekingu!

Tomáš Ovad stříbrný v Pekingu!

Na mezinárodní soutěži mladých vědců v Pekingu získal student naší školy Tomáš Ovad stříbrnou medaili v kategorii Biomedical Science. Tomáš byl navíc tak hodný, že vyslyšel naše přání a poslal nám bezprostředně po návratu do ČR několik dojmů a fotografií. S radostí se o ně teď, stejně jako o Tomášův ohromný úspěch, podělíme:

Zdravím po týdnu naplněném fascinujícími zážitky, a to v takovém rozsahu, který moje velká očekávání ještě mnohonásobně předčil. Popsat veškeré své dojmy ani nemůžu, přesto se na dalších řádcích pokusím hlavní body nějak stručně shrnout.

Samotné soutěži byly věnovány první čtyři dny a odehrávaly se v univerzitním kampusu Čínské akademie věd v pekingském Huairou. Stěžejní částí byla posterová konference rozdělená na několik částí, během které jsem měl příležitost o své práci diskutovat s předními světovými odborníky, ale také se zapálenými studenty, ochotnými povídat si nejen o svých projektech, ale prakticky o čemkoli. Dověděl jsem se například o školských systémech v nejrůznějších zemích, hlavně ale načerpal spoustu inspirace do budoucna.

Výsledky pak byly vyhlašovány v jednotlivých kategoriích, vítězné příčky však byly vždy obsazeny větším počtem soutěžících, podobně jako na jiných mezinárodních soutěžích. Naší delegaci se podařilo získat zlatou medaili v kategorii Computer Science za společný projekt dvou studentů z Plzně, mně a mojí pardubické kolegyni medaile stříbrné, v kategorii Biomedical Science.

Doprovodný program zajišťoval celé akci velmi intenzivní průběh. Samotné předávání cen bylo spojeno s velmi radostným ceremoniálem, během kterého se jednotlivé země mohly představit svým kulturním vystoupením. Dále nechyběly ochutnávky znamenité čínské kuchyně, ani výlet na proslulou Velkou čínskou zeď. V posledních dvou dnech jsme měli čas na poznávání okouzlujících památek pekingského centra, včetně světoznámého Zakázaného města nebo Letního paláce.

Rád bych ještě zmínil, že možností pochlubit se výukou čínštiny na střední škole jsem si připadal zcela výjimečný. O nepovinných hodinách na GJW a naší lektorce, slečně Gajdůškové, jsem během týdne vyprávěl nesčetněkrát. Zvláště čínští studenti byli velice nadšení, chválili mi perfektní výslovnost a musel jsem jim slíbit, že ve studiu budu poctivě pokračovat.

Tom Ovad

rozhovor s Tomášem Ovadem

Aktuální informace

Třídní schůzky budoucí primy B se uskuteční ve čtvrtek 14. 6. v 17 hod.

Ředitel GJW vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení do oboru Gymnázium se sportovní přípravou. Více informací v záložce Uchazeči/Přijímací řízení na rok 2018/19/Gymnázium se sportovní přípravou.

V záložce Uchazeči/Výsledky přijímacího řízení byly zveřejněny výsledky 2. kola přijímacího řízení oboru Gymnázium se sportovní přípravou.

Dne  20. 5. se koná exkurze do Terezína, odjezd v 5 h od hlavního nádraží v Prostějově.

Rozvrh ústních maturit - záložka VÝUKA/Maturitní zkouška

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?