Hlavní stránka > Stalo se > Výlet do Zoologické zahrady Lešná, 16. 4. 2018

Výlet do Zoologické zahrady Lešná, 16. 4. 2018

Dne 16. dubna se třídy sekunda A a sekunda B vypravily na výlet do Zoologické zahrady Zlín-Lešná. Kolem osmé hodiny ranní nastoupily do autobusu a všichni, včetně učitelů, si posedali na svá místa. Cesta uběhla docela rychle. Okolo půl desáté dopoledne dorazil autobus ke vstupu do této překrásné zahrady.

Po příjezdu do Lešné bylo venku zataženo, ale naštěstí během celého dne nepršelo. Učitelé zakoupili hromadně vstupenky, poté se obě třídy rozdělily a následovala komentovaná prohlídka s průvodcem.

Třída sekunda A si jako téma programu vybrala Afriku a paralelní sekunda B téma Podvodní svět. Sekunda A se tedy mohla podívat na nejrůznější zvířata z afrických savan, jako jsou například sloni, žirafy, zebry, hyeny, surikaty a spousta dalších. Žáci se o těchto zvířatech dozvěděli spoustu zajímavostí – jak tato zvířata žijí ve volné přírodě či kolik dá práce se o ně starat v zoologické zahradě. Kromě zvířat zde byly k vidění krásné domorodé chýše, které v návštěvnících mohly ještě více probudit africkou atmosféru.

Poté, co prohlídka s průvodkyní skončila, se žáci rozdělili do malých skupin a následoval dvouhodinový rozchod. Tento čas mohli strávit návštěvou všech částí zoologické zahrady, jež je rozdělena na jednotlivé kontinenty – Asii, Ameriku, Afriku a Austrálii. Dětem se velice líbila nejen malebná asijská zahrada, ve které právě nádherně kvetly japonské stromy a květiny, ale i tropická hala Yucatán, v níž se všude pohybovala zvířata zcela volně. Žáci měli rovněž možnost vylézt po mostě až do korun stromů, odkud byla nádherně vidět všechna zdejší zvířata. Ve skleníku je také velmi dusno, takže návštěvníci mají skutečně pocit, že se doopravdy nacházejí v pralese na Yucatánu.

Mezi nejoblíbenější atrakci zcela jistě patří zátoka rejnoků. Za malý poplatek si návštěvníci mohou koupit krmení a rejnoky nakrmit či pohladit. Na dotek jsou sice slizcí a kluzcí, ale když jim podáváte jídlo, je to, jako by vám po ruce jezdil vysavač. Je to neuvěřitelný a jedinečný pocit, který by měl každý jednou zažít.

Po dvouhodinovém rozchodu se třídy znovu střetly u zámku uprostřed zoo a odtud se vypravily zpět k autobusu, který je zase dovezl ke škole.

Studenti tento výlet hodnotí velice pozitivně; ať již proto, že vyšlo moc pěkné počasí, nebo proto, že si mohli alespoň na den odpočinout od školních lavic a zase se trošičku lépe poznat.

 

Linda Lachmanová, Michal Ošlejšek, Adéla Zdobinová, Martin Komárek, O2.A

 

    

Aktuální informace

Do sekce Wolkroviny bylo vloženo červnové číslo školního časopisu.

Výdej obědů na GJW bude od úterý do pátku od 11.30 hod. do 13.00 hod.


Organizace výuky během posledního červnového týdne:
- v pondělí a úterý 25. - 26. 6. je zkrácená výuka (klasifikační pedagogická rada)
- ve středu a čtvrtek 27. - 28. 6. jsou sportovní dny (org. Radka Svobodová)
- v pátek 29. 6. budou předána vysvědčení

V záložce VÝUKA/Volitelné předměty/Povinně volitelné byla zveřejněna nabídka volitelných předmětů na školní rok 2018/19.

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
http://www.gjwprostejov.cz/
http://www.gjwprostejov.cz/vylet-do-zoologicke-zahrady-lesna-16-4-2018
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému