Aktuálně

Exkurze do botanické zahrady 13. 4. 2022

Dne 13. 4. jsme se jako třída 3.B vydali s panem učitelem Liborem Marčanem do Městské botanické zahrady v Prostějově. Viděli jsme zde mnoho zajímavých druhů rostlin, dokonce jsme spatřili i pár živočichů. Především jsme však mohli obdivovat krásně kvetoucí jarní aspekt. Někteří odvážlivci vyzkoušeli novou lavičku zamilovaných, přičemž je natáčela...

Celý text

Okresní kolo Matematické olympiády, 2022

Dne 13. dubna 2022 se uskutečnilo okresní kolo MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY.
V kategorii Z6 získala 1. místo Klára Němcová (O1.A), 2. místo vybojovala Eliška Jahodová (O1.A). V kategorii Z7 se umístila na 2. místě Kristýna Bláhová (O2.A), 3. místo obsadila Marija Tůma (O2.B).
Gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Lukáš Matoušek

Celý text

Krajské kolo v kopané SŠ, 19. 4. 2022

Dne 19. 4. 2022 se konalo okresní kolo v kopané středních škol. Naši chlapci dokázali finálovou skupinu vyhrát a 10. 5. 2022 se utkají o krajského vítěze.
Děkujeme za reprezentaci a budeme držet palce.
Bronislav Klíč 

Celý text

Krajské kolo Geologické olympiády 2022

Minulý týden proběhlo ve Vlastivědném muzeum v Olomouci krajské kolo Geologické olympiády. Naši školu reprezentovali tito studenti: Sládek Jindřich (O7.B), Sládková Veronika (O5.A), Rožek Lukas, Šilhánek Jan a Kukunaras David (všichni O4.B).

Lukas Rožek zvítězil v kategorii mladších a David Kukunaras obsadil 2. místo. V kategorii starších pak Jindřich Sládek...

Celý text

Krajské kolo v házené SŠ, hoši, 7. 4. 2022

Ve čtvrtek 7. 4. 2022 se naši studenti zúčastnili krajského kola v házené středních škol. Naše družstvo ve složení Hromek Jakub, Kaštyl Tomáš, Vejlupek Jakub, Oščádal Ondřej, Lakomý Radim, Kintr Šimon, Jahoda Ondřej, Najer Václav, Vomáčka Tomáš, Hampl Jiří, Korsa Jan a Čmel Adam nejdříve porazilo družstvo Gymnázia Čajkovského a v infarktovém zápase s...

Celý text

GJW fakultní školou FTK UP Olomouc

Dne 7. 4. 2022 byla podepsána smlouva o spolupráci mezi Fakultou tělesné výchovy UP v Olomouci a GJW Prostějov. Gymnázium se tak stává fakultní školou FTK. Smlouvu podepsali děkan FTK Mgr. Michal Šafář, Ph.D. a ředitel GJW Mgr. Michal Müller.

 

Celý text

Dějepisná soutěž gymnázií - krajské kolo, 6. 4. 2022

Dne 6. 4. hostilo Slovanské gymnázium v Olomouci prestižní Dějepisnou soutěž gymnázií. V konkurenci 10 škol z Olomouckého kraje získal náš tým GJW ve složení Karolína Přibylová (O4.A), David Rožek (O6.A) a Jiří Krpec (O6.A) 2. místo. Tím byl vybojován postup do národního kola, které se uskuteční 24. 11. 2022 v západočeském Chebu.
Gratulujeme studentům ke...

Celý text

Krajské finále ve volejbalu, hoši SŠ, 22. 3. 2022

Dne 30. 3. 2022 proběhlo Krajské finále ve volejbalu SŠ hoši V. kategorie. Naše družstvo kluků se ve velké konkurenci umístilo na 4. příčce.
GJW reprezentovali: Augustin Aleš, Popelka Petr, Vánský Ondřej, Grulich Jan, Trunečka Max, Bartoň Radovan, Grulich Samuel
Za reprezentaci naší školy klukům děkujeme.

Mgr. Bálintová Zuzana

  

Celý text

Krajské kolo Olympiády v německém jazyce, 1. 4. 2022

Dne 1.4. 2022 se konalo v Olomouci krajské kolo Olympiády v německém jazyce. Vítězkou se stala naše studentka kvinty B Petra Šnajdrová, která postupuje do národního kola. Děkujeme rodičům, kteří Petru vedou od dětství k významu a radosti z cizího jazyka. Velké poděkování patří také kolegům Mgr. Lucii Ryšavé a Mgr. Josefovi Hlaváčkovi, kteří studentku odborně...

Celý text

Ocenění pro nejlepší prostějovské učitele 2022

V divadelním sále prostějovského Národního domu proběhlo 1. dubna 2022 tradiční oceňování nejlepších pedagogů Prostějova. Letos byl za naši školu oceněn Ing. Lukáš Matoušek, MBA. Kolegovi k ocenění gratulujeme a přejeme hodně sil a energie do další práce.

Celý text

Okresní kolo v dějepisné olympiádě 2022

Dne 22. 3. a 25. 3. proběhla okresní kola v dějepisné olympiádě v kategoriích základní škola a střední škola. V kategorii základní školy se ve velké konkurenci 42 žáků umístili všichni účastníci z GJW do desátého místa, přičemž třetí příčka utekla Heleně Valentové pouze rozdílem tří bodů v rozšiřující otázce. V kategorii středních škol skončil...

Celý text

Back on track v soutěžích v anglickém jazyce

Po dvou letech omezení je nám potěšením moci se opět zúčastnit soutěží v angličtině v prezenční formě. Po školních kolech proběhla v posledních dvou týdnech i kola okresní. V kategorii nejmladších studentů prim a sekund víceletých gymnázií IB získala Natálie Petýrková (O2.B)  první místo a Daniela Otevřelová (O1. A) třetí místo.

V kategorii IIB tercií...

Celý text

Soutěž Mladí lidé v evropských lesích YPEF 2022

Minulý týden proběhla na naší škole znalostní soutěž o lese a přírodě určená pro tříčlenné týmy.  Zúčastnilo se celkem 27 studentů našeho gymnázia. Vítězné týmy v obou kategoriích postupují do kola regionálního. V kategorii mladších to jsou Neumanová Patricie (O4.B), Rožek Lukas (O4.B) a Tůma Marija (O2.B). V kategorii starších pak Sládek Jindřich, Mrva...

Celý text

Krajské finále v košíkové dívek, IV. kategorie

Dne 28.3.2022 proběhlo v Prostějově krajské finále v košíkové dívek IV. kategorie. Naše dívky po kolektivním a bojovném výkonu vybojovaly 1. místo.

GJW reprezentovaly: Bára Šťastná,Tereza Antoníčková, Markéta Divišová, Olga Krpcová, Lucie Lindušková, Zuzana Kytlicová, Ivana Zbořilová. V okresním kole též pomohla Bára Opavská, která onemocněla, a Johana...

Celý text

Krajské kolo Biologické olympiády 2022

Dne 25. 3. proběhlo v Přerově krajské kolo Biologické olympiády kategorie A. Jindřich Sládek ze septimy B obsadil krásné třetí místo.
Gratulujeme!

Celý text

Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2022

Na konci února se konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády, do kterého z naší školy postoupili Jan Přibyl (O1.A), Alex Dominik Dostál (O1.A), Marija Tůma (O2.B), Vít Přikryl (O2.B), Lukas Rožek (O4.B), Petr Kubečka (O4.B), Matěj Hlaváč (O4.B), Ivo Doležel (O7.B), Jindřich Sládek (O7.B) a Martina Trnečková (2.A).

Naši zeměpisci dosáhli vynikajících výsledků ve...

Celý text

Šachový turnaj „O šachového krále Klubu GJW“, 2021/22

V letošním školním roce se konal již třetí oficiální turnaj o nejlepšího šachistu/šachistku gymnázia. Do soutěže se celkem zaregistrovalo 32 hráčů. V listopadu odstartovaly boje v základních skupinách, které se hrály podle pravidel Mezinárodní šachové federace FIDE. Do vyřazovací fáze postoupilo 24 hráčů. Covidová opatření soutěž poněkud zdržela, a tak...

Celý text

Literární cena GJW na festivalu Chayim Prostějov 2022

Gymnázium Jiřího Wolkera vyhlašuje čtvrtý ročník literární soutěže pro žáky základních a středních škol okresu Prostějov.
Letošní ročník pořádáme ve spolupráci se Sportovním klubem Maccabi Olomouc v rámci vzpomínkové akce Chayim Prostějov 2022 (aneb 4 dny pro Hanácký Jeruzalém), která proběhne od 26. do 29. května 2022 u příležitosti 80. výročí...

Celý text

Krajské finále ve volejbale dívek SŠ - kategorie V., 14.3.2022

Dne 14. 3. 2022 proběhlo krajské finále ve volejbale dívek SŠ - kategorie V.

Naše družstvo dívek podlehlo až po tuhém boji ve finále s Hejčínem.

Naši školu reprezentovaly studentky:

 - Sovíková Adéla, Nečasová Viktorie, Dostálová Zuzana, Tesařová Darina, Blažková Natálie, Šulcová Viktorie, Bažó Júlie, Doubková Edita, Burá Eliška, Grigelová Adéla,...

Celý text

Okresní kolo ve volejbale SŠ - dívky a chlapci, 9.3.2022

Dne 9. 3. 2022  proběhlo Okresní kolo ve volejbale SŠ - dívek a chlapců.

Naše družstva dívek a chlapců bojovala, zvítězila a obě postoupila do krajského kola.

 GJW  reprezentovali :

Dívky - Mikulášková Rozálie, Grigelová  Adéla, Doubková Edita, Burá Eliška, Žitná Amálie, Bažó Júlie, Blažková Natálie, Šulcová Viktorie

Chlapci - Augustin Aleš, Popelka Petr,...

Celý text

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.gjwprostejov.cz/
https://www.gjwprostejov.cz/?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=29&stranka=5
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému