Aktuálně

Piškvorky 2024

Piškvorkový turnaj je u konce! Celý turnaj byl velice náročný a jen ti nejlepší z celého gymnázia se probojovali do TOP 8. Po velmi vyčerpávajících zápasech máme vítěze a celkové umístění. Veliká čest a potlesk všem.
Do turnaje se přihlásilo 96 studentů a zúčastnilo se ho nakonec 85. Nicméně 7 hodin trvající turnaj sklidil ovace a všichni si zahráli a...

Celý text

Krajské kolo Olympiády v německém jazyce 2024

5. dubna se konalo v Olomouci krajské kolo Olympiády v německém jazyce. Naše studentka Adriana Snášelová z 3. A obsadila 2. místo v Olomouckém kraji. Gratulujeme ke krásnému umístění a přejeme další úspěchy ve studiu i dalších soutěžích. 

Celý text

Krajské kolo geologické olympiády 2024

Naši studenti Anna Kratochvilová, Jakub Hloušek, Viktorie Hanáková Sofie Svobodová, Matias Pagáč, Lucas Rožek, Jan Šilhánek, Petr Kubečka, Veronika Sládková skvěle reprezentovali naši školu na krajském kole geologické olympiády, která se konala dne 8. 4. v Olomouci.
V kategorii mladších obsadila Anička 3. místo, v kategorii starších byl Matias také 3. a Veronika 2....

Celý text

Úspěchy v biologických soutěžích., březen 2024

Okresní kolo Biologické olympiády kategorie C. 

Okresní kolo Biologické olympiády kategorie C, které proběhlo na našem gymnáziu, bylo velmi úspěšné. GJW reprezentovaly studentky tercie A Magdalena Martykánová a Sofie Muchová. Obě studenty dosáhly výborných výsledků. Magda zvítězila stejně jako loni a Sofie obsadila krásné 4. místo. Blahopřejeme a přejeme co...

Celý text

Pozvánka k Jednotné přijímací zkoušce 2024

V úterý 26. 3. 2024 byly odeslány pozvánky k jednotné přijímací zkoušce do zaručené komunikace v DiPSy (elektronická přihláška) a na emailovou adresu zákonného zástupce (hybridní a papírová přihláška).

Celý text

Ocenění Kristýny Piňosové

Naše skvělá windsurfařka Kristýna Piňosová (O7.A) získala první místo v anketě Sportovní talent Jihomoravského kraje za rok 2023 a třetí místo v rámci Talentu Olomouckého kraje 2023 (juniorská kategorie).

Kristýna je juniorskou mistryní Evropy (Lake Garda, Itálie) a bronzovou medailistkou z Mistrovství světa U19 (Cádiz, Španělsko). Závodí za brněnský...

Celý text

Úspěchy žáků v literárních soutěžích

Žákyně a žáci nižšího gymnázia se v letošním roce úspěšně zapojili do literárních soutěží.
Velký úspěch v letošním roce zaznamenala Ellen Loníčková, která svou prací uspěla a postoupila do finále literární soutěže „Komenský a my“.
V měsíci březnu se konala také Recitační přehlídka, které se zúčastnilo osm našich studentů nižšího gymnázia....

Celý text

Třídní schůzky, 4. 4. 2024

Dne 4. 4. 2024 se konají třídní schůzky, od 16.15 do 16.45 hod. se třídními učiteli v kmenových učebnách, od 16.45 do 18.00 hod. individuální informace o prospěchu.

 

Celý text

Exkurze sekundy A do VIDA!, březen 2024

Dne 8. 3. se sekunda A vypravila do VIDA! Brno na fyzikální exkurzi. Naší motivací byla především show na téma AERO, která tak hezky doplňovala vlastnosti plynů, které jsme dokončili v rámci témat ve fyzice. Show byla zaměřená na fungování křídel letadel a celkově obtékání těles vzduchem. Ve zbytku času jsme měli možnost projít zbytek expozice. Exkurze se...

Celý text

Lyžařský kurz prvních ročníků, 17. - 22. 3.

Lyžařský kurz 17. - 22. 3. 2024 na Dolní Moravě se pro nepříznivé podmínky uskuteční, jak bylo avizováno, bez lyží jako pobytový kurz v přírodě

Celý text

Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2024

Ve dnech 20. 2. a 21. 2. 2024 proběhlo v prostějovském Sportcentru DDM okresní kolo Zeměpisné olympiády. Ve třech různých věkových kategoriích naši školu reprezentovali Lukas Rožek (O6.B), Matěj Hlaváč (O6.B), Jakub Karlíček (O7.A), Filip Juráček (O2.B), Zuzana Sedláčková (O2.B), Alexandra Bartková (O1.A) a Tomáš Felbaba (O1.A).
Naši studenti si i v tvrdé...

Celý text

Tenisový úspěch našeho studenta J. Menšíka v Dauhá

Náš student, tenista Jakub Menšík v Dauhá překvapivě porazil světovou pětku Rusa Andreje Rubljova 6:4, 7:6 a postoupil poprvé na turnaji ATP do semifinále. V semifinále pak porazil o devatenáct let staršího soupeře Gaëla Monfilse z Francie 6:4, 1:6 a 6:3. Ve finále podlehl po boji s Rusem Karenem Chačanovem 6:7 a 4:6. Podrobnosti, semifinále

Celý text

Studenti navštívili novou expozici o J. Wolkerovi

Ve čtvrtek 15. 2. navštívili studenti tříd O2.A, O7.B a 4.A novou expozici věnovanou osobnosti Jiřího Wolkera, která je od tohoto dne přístupná veřejnosti v prostějovském muzeu. Prohlédli si netradičně zpracovanou výstavu a zkusili si i básnění s pomocí umělé inteligence.

 

Celý text

Ve věku 84 let zemřela naše bývalá kolegyně Mgr. Vlasta Vystavělová

V sobotu 10. února 2024 zemřela náhle po krátké nemoci ve věku 84 let naše bývalá kolegyně Mgr. Vlasta Vystavělová. Mgr. Vlasta Vystavělová učila na Gymnáziu Jiřího Wolkera český, ruský a španělský jazyk dlouhých 34 let (1963 – 1997) a za tuto dobu přivedla k úspěšné maturitě stovky studentů, kteří na ni vždy s láskou vzpomínají. Čest její památce.

Celý text

Mediální olympiáda, 2024

Celý text

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce 2024

Moc rádi jsme dne 6. 2. v rámci okresního kola anglické olympiády u nás ve škole přivítali talentované angličtináře v nejstarší kategorii gymnázií. Nově byla letos zařazena kategorie pro bilingvní studenty SŠ+. 

Dny jako tento bývají pro všechny vzácnou příležitostí navázat nové kontakty a možností posdílet novinky a připravované projekty a plány. Ve...

Celý text

Den otevřených dveří, 30. 1. 2024

Den otevřených dveří na GJW se uskuteční v úterý 30. ledna od 13.00 do 17.30 hod.

 průvodce školou

Celý text

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce kat. SŠ a SŠ+, 2024

Dne 26. 1. 2024 proběhlo prezenční formou okresní kolo Olympiády v německém jazyce kategorie SŠ a SŠ+. Naši školu excelentně reprezentovala Adriana Snášelová z 3.A. Obsadila 1. místo a pokračuje do krajského kola.

Celý text

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.gjwprostejov.cz/
https://www.gjwprostejov.cz/?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=29
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému