Aktuálně

Zveřejnění kritérií pro přijetí

V záložce Uchazeči/Přijímací řízení na rok 2023/24 byla zveřejněna kritéria pro přijetí ke studiu na GJW.

Celý text

Subterra cup, 27. 1. 2023

Naše družstvo chlapců se na Subterra cupu, florbalovém turnaji SŠ, umístilo v kraji na 4.-5. místě.

Celý text

Maturanti vyrazili do středu buňky, leden 2023

V průběhu ledna navštívili studenti maturitních tříd Mendelovo muzeum v Brně, aby upevnili a rozšířili své znalosti z genetiky – nejmodernější a nejrychleji se rozvíjející ze všech biologických věd. A kde jinde se do tajů dědičnosti ponořit než v místě, kde genetické bádání začalo, tedy v prostorách Augustiniánského opatství na Starém Brně. Právě tady...

Celý text

Prohlídka Národního divadla v Praze, leden 2023

Studenti našeho gymnázia navštívili v lednu Národní divadlo a prohlédli si jeho interiér. Ve středu 11. ledna to byla septima B, ve čtvrtek 19. ledna pak sexta B doplněná o několik studentů z 2.B a 3.A. Komentovaná prohlídka byla zaměřena na historii i současnost divadelní budovy, která je významnou kulturní památkou našeho státu. Studenti měli možnost podívat se...

Celý text

Den otevřených dveří, 21. 2. 2023

Den otevřených dveří na GJW se uskuteční v úterý 21. 2. 2023 od 13 do 17 hod.

Celý text

Pozvánky k talentové zkoušce

Dne 17. 1. 2023 byly na e-maily zákonných zástupců odeslány pozvánky k talentové zkoušce pro uchazeče o studium do prvního ročníku oboru vzdělání 79-42-K/41 Gymnázium se sportovní přípravou

Celý text

HAPPYSNACK® – Nově svačinové bagety

HAPPYSNACK® – ŠKOLNÍ AUTOMAT NA ZDRAVOU SVAČINKU

Nově svačinové bagety prověřené nutričním terapeutem jako vhodná dopolední svačina pro žáky základních škol.
Bagety budou dvojího typu:
HAMKA – bageta šunková se sýrem 
GYROŠ – bageta s kuřecím gyrosem 
Bagety budou poprvé dovezeny do školního automatu Happysnack v pondělí 16. ledna a budou k dispozici pro...

Celý text

Sportovci z GJW na Davis Cup

Jiří Lehečka, absolvent GJW, a Jakub Menšík, žák 3.B Gymnázia se sportovní přípravou GJW, jsou hráči Davis cupového týmu a budou reprezentovat Česko v souboji s Portugalskem. 

Celý text

Výročí úmrtí Jiřího Wolkera

"Až umru, nic na tomto světě se nestane a nezmění,
jen srdcí několik se zachvěje v rose jak k ránu květiny."

Před 99 lety, 3. ledna 1924, krátce po převozu ze sanatoria v Tatranské Poliance zpět do rodného Prostějova, zemřel jeden z našich nejvýznamnějších absolventů, básník Jiří Wolker.

Celý text

Doba genová

Dne 15. 12. 2022 se studenti biologického semináře zúčastnili exkurze do Pevnosti poznání v Olomouci, kde si vyslechli přednášku Doba genová. 

"Celkem jsme se zúčastnili třech přednášek. První byla o genetice obecně, druhá byla o genetických onemocněních a třetí řešila současné možnosti genové terapie a její budoucí vývoj. Všechny přednášky byly...

Celý text

Vánoční zpívání na schodech GJW

Celý text

Vánoční projektový den

Celý text

Ředitelské volno 21.-22. 12. 2022

Ředitel školy vyhlašuje na 21. a 22. 12. 2022 ředitelské volno z důvodu úspory energií.

Celý text

Andělé strážní v aule GJW

Andělé strážní v pondělí 12. 12. 2022 večer navštívili aulu naší školy. Školní pěvecký sbor Múzy pod vedením Dity Přikrylové přišla podpořit více než dvacítka učitelů, pan Mojmír Přikryl (kytara) a Václav Procházka (kontrabas) a výsledek si můžete prohlédnout a hlavně poslechnout sami. https://vimeo.com/780531769/b68f504a42
Písničku věnujeme naší...

Celý text

Exkurze do vánoční Vídně, 2. 12. 2022

V čase adventu jsme se rozhodli navštívit světoznámé vánoční trhy ve Vídni. V autobuse pedagogové Mgr. Josef Hlaváček a Mgr. Jaromír Vanča informovali o Rakousku a jeho hlavním městě, nechyběly ani zajímavosti ze života našich sousedů. Na programu byla tříhodinová prohlídka Technického muzea, kde jsme zhlédli historii i současnost vynálezů, které nám...

Celý text

Exkurze do Vědecké knihovny v Olomouci – deskové hry s němčinou

Dne 8. 12. vyrazili studenti tříd 1.A a O6.AB do olomoucké Vědecké knihovny na exkurzi na oddělení německého jazyka. Po celou dobu se nám věnovala paní Dvorská, která na úvod prezentovala širokou nabídku knih, které tato organizace nabízí studentům i široké veřejnosti.

Poté se studenti rozdělili do 4 skupin a vybrali si stanoviště. Každé stanoviště...

Celý text

Subterracup, 6. 12. 2022

Dne 6. 12. 2022 chlapci naší školy zvítězili v okresním kole SŠ florbalového turnaje SUBTERRA cup a postoupili do kola krajského. GJW reprezentovali:

Lukáš Stach, Radovan Novotný, Patrik Navrátil, Ondřej Mitana, Šimon Kintr, Matyáš Karásek, Jan Rebilas, Radim Lakomý (3.B), Ondřej Oščádal, Jakub Hromek (4.B), Samuel Grulich, Filip Holub (2.A), Martin Řepa, Němec Jakub...

Celý text

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.gjwprostejov.cz/
https://www.gjwprostejov.cz/?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=29
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému